Basit ürünlerde doğru kilo kaybı: 14 günlük Japon diyeti

Birçok diyet arasında, Japon en popülerlerinden biri olarak kabul edilir. Bu ismin nereden geldiği bilinmemektedir çünkü bu diyetin geleneksel Japon mutfağı ile hiçbir ilgisi yoktur.Japon diyeti için maydanozlu lahanaBirkaç çeşidi vardır, ancak iki haftalık Japon diyetinin en etkili olduğu kabul edilir. Doğru beslenme alışkanlıklarını oluştururken çok sayıda kilo vermenize izin veren odur.

Teknik neden işe yarıyor?

İşte 14 günlük Japon diyet menüsünün en önemli 3 faydası:

 • Tuz eksikliği- bu nedenle fazla sıvı vücuttan ayrılır ve bu da sizi ödemden kurtarır.
 • Çok miktarda protein- vücut, proteinli yiyeceklerin özümsenmesine çok daha fazla enerji harcar. Ek olarak, protein daha iyi doyurulur.
 • Düşük kalorili içerik- Günde 800'den fazla kalori tüketilmediği için fazla kilo gider.

Ürün listesine neler dahil edilebilir

Japon diyetinin çeşitli bir menüsünü oluşturmak için 14 günün her birinde geçerli olacak gerekli yiyecekleri önceden stoklayabilirsiniz. Yani, izin verilir:

Yağsız balıklı Japon diyet yemeği
 • siyah kahve;
 • tuzsuz domates suyu;
 • kefir;
 • lahana;
 • havuç;
 • elmalar;
 • yumurtalar;
 • yağsız balık;
 • tavuk göğsü;
 • sığır eti;
 • çavdar unu ekmeği;
 • sebze yağı.

Japon diyetinde 14 günde doğru kilo kaybı, yaklaşık 2 litre temiz içme suyu içeceğiniz anlamına gelir.

Japon diyeti sırasında ne yenmemelidir?Kabul edilebilir ürünler listesinde olmayan hiçbir ürün tüketilmemelidir. Ek olarak, tuz ve baharatlar tamamen hariç tutulmuştur.

Tablodaki ayrıntılı menü

Aşağıdaki tablo, 14 günlük Japon diyet menüsünü - kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği - detaylandırmaktadır. Bunları değiştiremezsiniz veya belirtilenden daha az yemek yiyemezsiniz. Yatmadan en geç üç saat önce akşam yemeği yiyin.

Gün Kahvaltı Akşam yemegi Akşam yemegi
bir Şekersiz veya sütsüz sade kahve Tereyağlı (100 gr) taze lahana (beyaz lahana, Çin), 2 adet haşlanmış tavuk yumurtası, domates suyu (100 gr) Buharda pişirilmiş balık (200 gr)
2 Sade kahve, bir parça siyah ekmek Buharda pişmiş yağsız balık (200 gr), bitkisel yağlı taze lahana (100 gr) Haşlanmış dana eti (200 gr), 100 gr kefir
3 Sade kahve, bir parça siyah ekmek 2 havuç Haşlanmış dana eti (200 gr), 2 yumurta, tereyağlı lahana (100 gr)
dört 1 orta boy havuç Buharda pişirilmiş balık (az yağlı, 200 gr), domates suyu (100 gr) Elmalar
beş 1 orta boy havuç Buharda pişirilmiş balık (az yağlı, 200 gr), 100 gr domates suyu Elmalar
6 Siyah kahve Tavuk göğsü (buharda pişirilmiş veya fırında 500 gr) 1 havuç, 2 yumurta
7 Yeşil çay Haşlanmış dana eti (200 gr) Fırında balık (200 gr), 1 orta boy elma, 2 yumurta
sekiz Siyah kahve Tavuk göğsü (buharda pişirilmiş veya fırınlanmış, 500 g) 1 havuç, 2 yumurta
dokuz 1 havuç Buharda pişmiş balık (200 gr), 200 gr domates suyu Elmalar
10 Siyah kahve 1 haşlanmış yumurta, 3 havuç 1 orta boy elma
on bir Sade kahve, bir parça siyah ekmek 2 havuç, tereyağlı lahana (100 gr) Sığır eti (haşlanmış, pişmiş, 200 gr), 2 yumurta
12 Sade kahve, bir parça siyah ekmek Buharda pişirilmiş balık (200 gr), bitkisel yağlı lahana (100 gr) Sığır eti (100 gr haşlanmış), 100 gr kefir
13 Siyah kahve 100 gr tereyağlı lahana, 2 yumurta, 100 gr domates suyu 200 gr buharda pişirilmiş balık
on dört Siyah kahve 200 gr buharda pişirilmiş balık, 100 gr yağ ile terbiye edilmiş lahana 100 gr haşlanmış dana eti, 100 gr kefir

Japonya ruhuna girebilir ve yemeğiniz için sıradan çatal bıçak takımı yerine Japon yemek çubuklarını kullanabilirsiniz. Onların yardımıyla yemek yeme süreci yavaşlayacak ve fazladan bir şeyler yemek istemeden önce kendinizi tok hissedeceksiniz.

Dikkat! Orijinal Japon 14 günlük diyetinin önemli bir ilkesi, atıştırmalık olmadan günde üç öğün öğündür.

Kimin için

tavuk göğsü Japon diyet yemeği

Dengeli bir menü ve anlaşılır bir beslenme düzeni sayesinde, 14 günlük Japon diyeti bir an önce büyük miktarda kilo vermek isteyenler için uygundur. Ayrıca ödemden muzdarip insanlar için faydalı olacaktır.

Kontrendikasyonlar

14 gün boyunca Japon diyetiyle ilgili doktorların incelemelerinin kanıtladığı gibi bir dizi kontrendikasyon var. Dolayısıyla bu teknik aşağıdaki sağlık sorunları olan kişiler için uygun değildir:

 • hamilelik ve emzirme;
 • mide hastalıkları;
 • böbrek ve karaciğer hastalıkları;
 • yoğun fiziksel veya zihinsel stres;
 • şeker hastalığı;
 • nevralji.

Avantajlar ve dezavantajlar

Teknik neden bu kadar popüler? Her şey diğer kilo verme yöntemlerine göre avantajları ile ilgilidir.

Japon diyetinin bir parçası olarak kefirli siyah ekmek

Avantajlar arasında:

 1. Verimlilik.Kısa sürede çok kilo verebilir, vücut hacmini küçültebilir ve ödemden kurtulabilirsiniz.
 2. Kullanılabilirlik.Orijinal 14 günlük Japon diyet menüsünde alışılmadık veya pahalı ürünler yoktur, herkes tarafından kullanılabilir.

Diğer herhangi bir diyet gibi, Japon diyetinin de dezavantajları vardır. Aralarında:

 1. Kötü sağlık durumu.Tamamen sağlıklı insanlar bile bu diyet sırasında halsizlik, uyuşukluk ve baş dönmesi yaşayabilir. Bu, tüketilen minimum karbonhidrat miktarından kaynaklanmaktadır.
 2. Sınırlı sayıda ürün.Çeşitli yiyecekler yemeye alışkın olanlar için diyet yetersiz görünecektir. Ek olarak, ürünlerin çoğu proteindir ve yağlar ve karbonhidratlar pratik olarak hariç tutulur.
 3. Kontrendikasyonların varlığı- Diyet uygularken böbrekler ve kalp üzerindeki yük çok fazladır, ayrıca tekniğin zararlı olabileceği başka nedenler de vardır.
 4. Düşük kalorili diyet.Diyet sırasında yüksek zihinsel ve fiziksel aktiviteyi sınırlamaya hazır olmayanlar için sorun olabilir.

Doğru kilo vermenin sonuçları

Japon diyet kızı

En yaygın ve önemli soru: Japon diyetinden 14 gün boyunca ne gibi sonuçlar beklenebilir? Her şeyden önce, hemen her organizmanın bireysel olduğu unutulmamalıdır. Ek olarak, başlangıç ağırlığı ne kadar yüksekse, sonuç o kadar belirgin olacaktır.

Bu beslenme sistemini daha önce denemiş olanların incelemelerini özetleyerek, 14 gün içinde kilo vermek için Japon diyetinin orijinal ağırlığın% 7-10'unu kaybetmenize izin verdiğini söyleyebiliriz. Yani 100 kg ağırlığındaysanız 7-10 kg rahatlıkla kaybedebilirsiniz. Hafif iseniz, örneğin 53 kg, o zaman iki hafta sonra 3, 5 ila 5 kilogram kaybedersiniz.

Doktorların önerileri

Bu tavsiyelere uyarsanız, Japon diyetini iki hafta boyunca sürdürmeniz çok daha kolay olacaktır.ve bunun sonucu daha belirgin olacaktır.

 • Diyetinize başlamadan birkaç gün önce hazır olun ve tuz tüketmeyi bırakın. Önce, pişirdiğiniz yiyecekleri tuzlamayı bırakın ve ardından tuzlu mağazadan satın alınan yiyecekleri atlayın.
 • "Güle güle" günü geçirmeyin ve önceki gün yemeyin.
 • Günde 1, 5-2 litre su içmiyorsanız, bunu diyete başlamadan bir hafta önce yapmaya başlayın ve içtiğiniz su miktarını kademeli olarak artırın.
 • Japon diyeti birçok ürünün reddedilmesini içerir, bu nedenle vücudun gerekli eser elementleri alması için bir vitamin ve mineral kompleksi satın almaya değer.
 • Diyet yaparken aşırıya kaçmayın. Egzersizleriniz daha önce yoğun idiyse, biraz yavaşlamalısınız. Spor yapmadıysanız, düzenli yürüyüşleri veya biraz egzersiz yapmayı tercih etmelisiniz.
 • En az 8 saat uyumaya çalışın.
 • Günleri yeniden düzenlemeyin ve yukarıdaki tabloda gösterilen Japon diyet menüsü için 14 gün boyunca verilen önerilere kesinlikle uyun. İyi bir sonuca bu şekilde ulaşabilirsiniz.
 • Kurtulmak üzere olduğunuzu düşünüyorsanız, o zaman nihai sonucu ve kaybedeceğiniz kilogram sayısını hayal edin. Yeni kıyafetler ve kilo vermenin faydaları ile kendinizi motive edin.

Dikkat! Japon diyetinden 14 gün boyunca çıkmak da doğru olmalıdır. Sonucun sabit olup olmadığı büyük ölçüde ona bağlıdır.

Görüşler

Japon diyetinin 14 günlük incelemeleri, menünün basitliğini ve 5-8 kilogram kaybetme yeteneğini vurgulamaktadır. Aşağıda bunlara aşina olabilirsiniz.

"Bu diyet hakkında sadece birkaç hafta içinde dönüşen bir arkadaşım tarafından söylendi. Ben de denemeye karar verdim ve sonuçtan çok memnun kaldım. Başlangıç ağırlığım 83 kg idi, 14 gün sonra 75 kg ağırlığındaydım. Japon diyetinde 14 gün boyunca izin verilen tüm yiyecek listesinin kolayca satın alınabilmesi gerçekten hoşuma gitti. Tabii yeterince tatlı yoktu, ama figür uğruna ne yapılamaz. Diyetten sonra yavaş yavaş diyete karbonhidrat eklemeye başladım ve sonuç olarak bir haftada iki kilo daha kaybettim. Şimdi 73 kg ağırlığındayım ve ağırlık yaklaşık altı aydır. "

"Sık sık diyete devam ederim, ancak Japonca benim için en uygun olanı. İlk olarak, açık diyeti ve içine giren basit yiyecekleri seviyorum. İkincisi, çok fazla protein yediğim için her zaman tokum. Üçüncüsü, bu diyetten sonraki sonuç beni her zaman memnun ediyor. Ortalama olarak, iki haftada yaklaşık 5 kilo veriyorum, bu 57 kg'lık başlangıç ağırlığımla mükemmel bir sonuç. "

Çıktı

Özetle, Japon diyetinin oldukça etkili ancak kilo vermenin aşırı bir yolu olduğunu söyleyebiliriz. Günlük yaşamı yüksek fiziksel ve zihinsel aktivite ile ilişkili olmayanlar ile sağlık problemlerinden şikayet etmeyenler için uygundur.