SADECE BİR HAFTA İÇİNDE 5 KG KAYBOLMAK MÜMKÜN MÜ?

Baharın gelmesiyle birlikte birçok kadın haftada 3-5-7 kilogram kilo vermeyi düşünüyor. Kış ayları ve şekilsiz sıcak giysiler bel ve kalçalarda ekstra inç birikmesine katkıda bulunur. Beş dakikada bir fincan kahve ile yenen şeylerden kurtulmak için spor salonunda uzun saatler çalışmak gerekir. Adil seksin her üyesi en sevdiği TV şovunu veya sıcak bir banyoyu yorucu egzersizlerle değiştirmeyi kabul etmeyecektir. Neyse ki haftada 5 kilo nasıl verileceği sorulduğunda çok gerçek bir eylem planı var. Bunu gözlemleyerek 7 gün içinde en sevdiğiniz elbiseyi giyip kemeri pantolonunuza bağlayabileceksiniz.

GÜÇ MODU

Diyetinizi normalleştirmek, haftada birkaç kilo vermeniz gereken önemli şeylerden biridir. Yaşam tarzınızı değiştirin ve yiyecek bağımlılığınızın üstesinden gelebilirsiniz. Yataktan çıkar çıkmaz kahvaltı etmeyi bırakın. İşe gitmeden önce sana bir sandviç ve bir fincan kahve içmeni kim söyledi? Çocukluktan gelen tutumlar sende yaşıyor. Annem bir porsiyon yulaf lapası ya da bir yudum çay olmadan okula gitmene izin vermedi. Tamlığınızı büyük ölçüde etkileyen klişeleri terk etmenin zamanı geldi.

Öğle yemeğinde iş yerinizden acele etmemeli ve yerel mutfağı tatmak için acele etmemelisiniz. Kendinize sorun, "Gerçekten aç mıyım? "Çoğu durumda hayır cevabını vereceksiniz. Sürü içgüdüsü, hayvan sürüsünü sulama deliğine, ofis çalışanlarını kafeteryaya götürür. Uzun süre kuyrukta ve etrafındaki kokular iştahınızı daha da kabartır. İş yerinde özel bir mutfağınız varsa, evden yiyecek getirmek daha iyidir. Bu şekilde en azından yiyeceğin neyden yapıldığını bileceksiniz. Bir catering restoranında yemek yerseniz, yalnızca bir yemek yemeyi kural haline getirin. Bir porsiyon pancar çorbası, pirzola ile patates püresi, 300-400 gram rulo veya 2-3 biber dolması olabilir. diyetTepsilerde sadece bir çeşit yemek sunulduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz.

YEMEYİN

Paul Bragg, oruç tutmayla ilgili kitabında, kahvaltıyı kazanmanız gerektiğini de söyledi. Teorisinin kendi tartışmalı noktaları olmasına rağmen, 81 yaşına kadar sağlıklı ve güçlü bir şekilde yaşadığı akılda tutulmalıdır. Neden bu faydalı deneyimi de öğrenmiyorsun?

İlk kahvaltınız uyandıktan sonra 2 saatten daha erken olmamalıdır. Şu anda, vücudunuz yiyeceklerin küçük bir bölümünü yemeye hazır olacak. Şafaktan beri, rezervlerinizdeki kalorilerin bir kısmını harcadınız ve şimdi onları doldurun.

AÇ OLDUĞUNUZDA YEYİN

Bu kural en çok kilo vermek isteyenler tarafından ihlal edilmektedir. Doyurucu bir yemekten yarım saat sonra yemek yemek istiyorsan, bu aşağıdakileri gösterebilir:

Psikolojik olarak bağımlısınız. Mide değil, size açlık sinyalleri gönderen beyindir. Yenen yemeğin tamamen sindirilmesi için 3-4 saat beklemeyi unutmayın. Ancak bu süreden sonra gerçek bir açlık krizi yaşayabilirsiniz. İlk başta bir fincan kahve veya çay ve 1 kaşık şekerle midenizi kandırabilirsiniz.

Yenen yiyecekler ilk bakışta göründüğü kadar sağlıklı değil. Bol miktarda mayonez ve ketçap, ekşi yağ, tatlı cheesecake ve güveç kombinasyonu midenizde küçük bir devrim yaratabilir. İnsanlar genellikle yanlışlıkla içerideki hoş olmayan bir yanma hissini açlıkla karıştırırlar. Bu durumda, şeker içeriği azaltılmış bir bardak maden suyu veya soda içmelisiniz. Soda, fazla asitliği nötralize eder ve kilo vermenize yardımcı olur.

Gerçekten dolu değilsin. Bu da olabilir. Kilo veren bir kişi bazen tabağına birkaç kaşık serpiştirir ve sonunda aç kalır. Bu hafta belinizde birkaç santimetre kaybetmeye karar verseniz bile, bir sonraki bardak kefirin veya bir porsiyon çorbanın etrafında dolaşmamalısınız. Günlük beslenmenizin% 50'sini öğle yemeğinde yemek, tüm dünya tarafından küsmek yerine daha iyidir. Yiyecek miktarını doğru bir şekilde dağıtın ve ardından fazla kilolardan kurtulmak en az acı verici olacaktır.

Özetle kilo vermek için günde 3-4 defadan fazla yememelisiniz. Her öğün bir öncekinden 3-5 saat arayla olmalıdır. Arada kraker, çörek veya diğer atıştırmalıklar olmadan çay, kahve veya maden suyu içebilirsiniz. Meyve suyu, bir sonraki doyurucu yemekten yarım saat veya bir saat önce içilmelidir.

günde 3-4 defadan fazla yememelisin

ŞEKER YÜKLEYİN!

Fast food işletmeleriyle ilgili sansasyonel belgesel "Çift bölüm" ve aynı yazarın kitabında, şekerin üstü kapalı bir şekilde bir ilaçla eşleştiriliyor. Beyaz tanelerin insan vücudu üzerindeki etkisi, birçok yönden pek çok afyona benzer, ancak bu tür korkunç sonuçlar olmadan. Başınıza gelebilecek en ciddi şey diyabettir. Ancak tatlılık bağımlılığı besler. Herhangi bir çörek veya kek, mutluluk hormonu dopamin üretimini uyarır ve böylece tüketiciye biraz neşe katar.

Araştırma verileri kesinlikle bir sır değildir. Ve fast food restoranlarının tüm başkanları tarafından bilinirler. Düzenli müşterileri karşılamak için istisnasız tüm yemeklere şeker eklerler. Kızarmış patates ve köfte bile. Şeker miktarının görsel bir temsili için, yarım litrelik bir şişe tatlı suyun yaklaşık 50 gram içerdiğini not edelim.

Bu hiçbir şekilde hayatınızın geri kalanında şekerden uzak durmanın bir teşviki değildir. Yenilebilir ancak küçük porsiyonlarda. Standart 350 ml'lik bardak başına en fazla 1 çay kaşığı. Hızlı bir şekilde 5 kilo vermek istiyorsanız, şekerden tamamen vazgeçmeniz gerekecek. Çarpıcı sonuçlar için bir hafta boyunca tatlı olan her şeyden vazgeçmek o kadar büyük bir fedakarlık değil.

ŞİŞE ALKOL!

İçerisine alkollü içecek alırken haftada 5 kg hızlıca vermek imkansızdır. Bira, şarap, düşük alkollü içecek veya 60 derece kaçak içki olsun, kalori içeriği aynı ağırlıktaki bir dilim kekle karşılaştırılabilir. Ortaya çıkan hafiflik veya ferahlık hissi, hayal gücünüzün bir ürünüdür.

Yüksek kalorili alkol içeriğinin yanı sıra, ana yemekten önce mükemmel bir aperatif görevi de görür. İştah açıcı ilaçlar alırken nasıl kilo verebilirsiniz? Bu nedenle diyet sırasında alkol içeren sıvıların kullanımını hariç tutun. Size kesinlikle zarar vermez.

DİYET TÜRLERİ

5 kg'ı hızlı bir şekilde nasıl kaybedeceğinizi merak ettikten sonra sabırlı olmalı ve yaygın diyetlerden birini kullanmalısınız. Neyse ki, o kadar çok seçenek var ki, kendiniz için uygun olanı seçmek zor olmayacak. Birkaç çeşit haftalık diyet vardır:

Tekli diyetler veya oruç günleri. Bu durumda, gün içinde yalnızca bir tür yemek yemeniz istenir. Elbette bir hafta boyunca elma veya patatesin üzerinde oturmak zor olacak. Dolayısıyla bu tür oruç günleri birbiri ardına değişir. Aynı diyeti arka arkaya 3 günden fazla tekrar etmemelisiniz.

Aç diyetler. Çeşitli lezzetlerden oluşan bir tabak yerine artık öğle yemeğinde her zamanki yemeğinizden 3-4 çorba kaşığı yiyebilirsiniz. Tüketilen yiyecek miktarındaki keskin bir düşüş, vücudu mevcut rezervleri harcamaya zorlar. Buradaki olumsuz faktör, sürekli açlık duygusudur.

Metabolizmayı katalize eden diyetler. Tekli diyetlere benzer. Esas olarak protein beslenmesi, vücut içindeki kimyasal işlemlerin yeniden yapılandırılmasına katkıda bulunur.

Oruç tutmak. Yemek yemeden suya kilo vermek de mümkündür. Yukarıda oruçlu usta Paul Bragg'den bahsettiğimiz hiçbir şey için değildir. Ancak bunu yapmadan önce doktorunuza danışmalısınız. Yalnızca su ile beslenmeye başlarsanız, bazı kronik hastalık türleri daha da kötüleşebilir. Yemek yemeyi reddettiği beşinci gün sağlıklı bir insan bile baş dönmesi, uzayda yönelim bozukluğu ve şiddetli yorgunluk hissedebilir.

Gördüğünüz gibi 5 kilo vermek için pek çok diyet vardır. Önemli olan, güzellik arayışında sağlığınızı kaybetmemeniz gerektiğini hatırlamaktır. Herhangi bir rahatsızlık hissederseniz, derhal diyeti bırakın ve bir doktora danışın.

sonuç

EKSPRES ZAYIFLAMA

Kendilerini yiyecekle sınırlamakta hala zorlananlar için, diyet yapmadan 5 kg nasıl kaybedileceği konusunda bir seçenek sunabiliriz. Sadece kalori harcamanızı artırmanız gerekiyor. Elbette, spor salonunda arka arkaya 6 saat Madonna veya sporcular gibi antrenman yapmak, buna alışkın olmayan bir organizma için aşırı stres. Ancak şehirde bir gezi veya mantar sepeti ile ormanda dolaşmak hem faydalı hem de bilgilendirici olacaktır. Bir koşul: bu yürüyüş sırasında yemek yemiyorsunuz. Evden uzakta ne yemeye ihtiyacın var? Hiçbir şey değil. Dışarı çıkmadan önce iyi beslenin ve yanınıza sadece bir şişe şekersiz su alın.

Pencerenin dışındaki hava her zaman uzun yürüyüşler için elverişli değildir. Kaybedilen zamanı telafi etmek için spor eğitimi yapmanızı tavsiye ederiz. En iyi seçenek, Ritmik Jimnastik programlarının kayıtlarını bulmaktır. Müzik eşliğinde ve bütün bir sporcu grubu, istediğiniz hız ve yüklere alışmanıza yardımcı olacaktır. Sovyet döneminde, böyle bir dizi egzersizin hazırlanması için bütün bir antrenör ve doktor komisyonu çalıştı. Bu nedenle, bu tür faaliyetlerin evde güvenliği garanti edilmektedir. Yabancı analoglar aynı tür egzersizlerle günah işler. Sayısız kez tekrar eden hareketlere odaklanırlar. Hangi tekniğin sizin için en iyisi olduğundan şüphe duyuyorsanız, ikisini de deneyin. Kas yorgunluğunu fark edene kadar egzersiz yapın. Her seanstan sonra eğitimli kasları germek için 5 dakika ayırmayı unutmayın, aksi takdirde ertesi gün ağrıdan kaçınamazsınız.

Yüzmek de kilo vermenin iyi bir yoludur. Ayrılan 30-40 dakika, tonu kazanmanıza yardımcı olur, ancak gerçek kilo kaybı suda geçirdiğiniz 2. saatten sonra başlayacaktır. Yakınlarda bir su parkınız varsa, o zaman böyle aktif bir tatilin bir günü, bir kerede 1-1, 5 kilo vermenize yardımcı olacaktır.